close
loading

g+ 

Usługi parkieciarskie

TELEFON: 783 693 600

Cyklinowanie - Usługi Cykliniarskie - Renowacja Podłogi

Parkiet jest chlubą każdego domu, jednak by odpowiednio się prezentował, konieczne może okazać się dokonywanie zabiegów konserwacyjnych. Jedną ze świadczonych w naszej firmie usług jest cyklinowanie parkietów, które umożliwia przywrócenie podłodze dawnego świetnego wyglądu. W ramach renowacji podłóg oferujemy bezpyłowe cyklinowanie i szpachlowanie, a ponadto uzupełniamy ubytki, przeprowadzamy renowację listew i wykonujemy naprawę podłogi.


Co to jest cyklinowanie?


Cyklinowanie podłógCyklinowanie to obróbka, w trakcie której podłoga przygotowywana jest do pokrycia nowym lakierem. Stara warstwa lakieru zostaje zdarta przy pomocy specjalnej maszyny. W naszej firmie oferujemy cyklinowanie bezpyłowe, które pozwala zminimalizować bałagan podczas przeprowadzania renowacji. Procesowi cyklinowania może być poddana podłoga drewniana z parkietu, desek czy z mozaiki parkietowej.


Usługi cykliniarskie


Świadczone przez nas usługi cykliniarskie obejmują:

  • zdzieranie starego lakieru;
  • wypełnianie szczelin;
  • koloryzowanie;
  • olejowanie;
  • lakierowanie;
  • naprawianie parkietu 


Zdzieranie lakieru


Renowacja podłogi jest zabiegiem wymagającym dużego doświadczenia oraz ostrożności. Podczas cyklinowania ważne jest uwzględnienie rodzaju podłogi poddanej zabiegowi. Szlifowanie zawsze przebiega w sposób stopniowy. Do zabiegu wykorzystywane są różne grubości ziaren papieru ściernego według gradacji. Przy wykańczaniu trudno dostępnych kątów stosowane są ręczne szlifierki krawędziowe. 


Wyrównywanie podłogi


Kolejnym etapem cyklinowania podłogi jest szpachlowanie parkietu w celu wypełnienia wszystkich szczelin. W razie złego stanu podłogi oferujemy także naprawę - wymianę pojedynczych klepek albo uzupełnienie miejsc po wyburzonych ściankach działowych. Dzięki wyrównaniu podłogi możliwe jest zminimalizowanie ryzyka pojawienia się w przyszłości ubytków, a także zapewnienie lepszego wyglądu parkietu. 


Polerowanie i zabezpieczenie drewna


Po wyrównaniu powierzchni podłogi czas na kolejny etap cyklinowania, czyli polerowanie całej powierzchni. Następnie konieczne jest zabezpieczenie parkietu w odpowiedni sposób. W ramach świadczonych przez nas usług wykonujemy koloryzowanie, olejowanie lub lakierowanie. 


Dlaczego my?


Cyklinowanie to zabieg trudny i czasochłonny. Wymaga odpowiedniego sprzętu, a także doświadczenia i przede wszystkim dużej koncentracji. Nawet drobny błąd może bowiem sprawić, że efekt końcowy będzie daleki od oczekiwań. Choć możliwe jest samodzielne przeprowadzenie cyklinowania, lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom niż ryzykować nieodwracalne uszkodzenie podłogi. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem świadczymy kompleksowe usługi z zakresu cyklinowania. W swojej pracy wykorzystujemy sprzęt wysokiej jakości, pracujemy z uwagą i dużą starannością. Dzięki temu można mieć pewność, że zrealizowana usługa sprosta wszystkim oczekiwaniom, a podłoga po renowacji będzie prezentować się możliwie najlepiej. Do naszych atutów należy także przystępna cena – już od 30 złotych za metr kwadratowy.