close
loading

g+ 

Usługi parkieciarskie

TELEFON: 783 693 600

Układanie Parkietu na Tarasie - Parkiety Tarasowe

Układanie parkietu na tarasie to zadanie trudne, wymagające staranności, odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Podłoga na tarasie poddana jest ciągłemu działaniu śniegu, deszczu, zmiennej temperatury, a także wystawiona jest na działanie wilgoci. W związku z tym konieczne jest zamontowanie parkietu i zabezpieczenie go w taki sposób, by nie zniszczył się szybko, ale mógł posłużyć domownikom jak najdłużej, zachowując świetny wygląd. W ramach naszej działalności świadczymy takie usługi jak:

  • montaż tarasu z kompozytu;
  • montaż tarasu drewnianego;
  • renowacja tarasu


układanie parkietu na tarasieMontaż krok po kroku


Pierwszym etapem podczas montażu jest oczyszczenie desek, a także zaolejowanie wszystkich elementów. Dopiero po upływie doby, gdy deski zupełnie wyschną, możliwe będzie przystąpienie do ich układania. Każdą z desek przekłada się zakładkami, aby mogły wyschnąć na całej powierzchni.


Powierzchnia pod podłogę


Deski nie mogą być układane bezpośrednio na podłożu. Konieczne jest zastosowanie drewnianych legarów, a ponadto zabezpieczenie ich w taki sposób, by nie niszczały podczas deszczu. Do tego celu służą wsuwane pod każdy legar gumowe nakładki, które zapewniają odpływ deszczówki po betonowym podłożu, chroniąc poszczególne elementy przed wilgocią. Legary układane są przy dokładnym poziomowaniu, co możliwe jest dzięki wykorzystaniu poziomicy i niwelatora.


Unieruchomienie legarów


Ponieważ legary nie mogą przesuwać się w czasie pracy, konieczne jest ich unieruchomienie poprzez przybicie listew, które później zostaną usunięte. Na obrzeżach montowana jest zaś drewniana rama przyszłej posadzki. Na tym etapie konieczne jest zadbanie o zachowanie równych odstępów między deskami. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu drewnianej listwy, która po przykręceniu desek zostanie usunięta. Deski układane są przy stałym kontrolowaniu ich poziomu. 


Wkręty


Prawie ostatni etap montażu to użycie specjalnych wkrętów dobranych z uwagi na rodzaj zastosowanego drewna. W naszej firmie korzystamy z wkrętów ze stali nierdzewnej, rozstawiając je w równych odstępach w jednej linii, dzięki czemu efekt końcowy prezentuje się estetycznie.


Zabezpieczenie podłogi


Parkiety tarasowe wymagają odpowiedniej konserwacji. Zapewnienie im trwałości możliwe jest dzięki nasączeniu olejem. Etap ten poprzedzany jest dokładnym wymyciem podłogi specjalną myjką elektryczną, a w przypadku mniejszej powierzchni – z szczotki oraz wody z detergentem. Tak zabezpieczony parkiet tarasowy przez długie lata będzie świetnie się prezentować i pozostanie odporny na działanie czynników atmosferycznych.


Dlaczego my?


Nasza firma z siedzibą w Warszawie skupia jedynie profesjonalistów z dużym doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Wiemy, jak ważne przy układaniu tarasów jest zachowanie staranności i precyzji i to na każdym etapie montażu. Jeden błąd może sprawić, że efekt końcowy będzie nieestetyczny, a parkiety tarasowe zaczną szybko niszczeć. Na swoim koncie mamy już wiele realizacji tego typu zamówień na terenie Warszawy i okolic, dlatego gwarantujemy profesjonalne usługi i pełną satysfakcję.